Hongwang Group fitoi me sukses Ferrum

Disa ditë më parë, Hongwang Group fitoi me sukses Zhaoqing Ferrum Technology Development Co, Ltd., e cila siguroi garanci për tokën për Hongwang Stainless Steel Pesë-Tandem Rolling Projekti i Prodhimit, i cili ka një domethënie të rëndësishme për përparimin e projektit.

Projekti i rrotullimit me pesë tandem çeliku inox Hongwang pritet të investojë 600 milion juanë, duke përdorur teknologjinë më të përparuar dhe pajisjet më të mira në Kinë. Plannedshtë planifikuar të vihet në veprim në maj, me një kapacitet prodhimi vjetor prej 600,000 tonë. Me këtë projekt, Hongwang do të krijojë një pikë referimi të re në fushën private të Kinës të mbështjellë me çelik të pandryshkshëm për sa i përket cilësisë dhe kapacitetit të prodhimit, dhe do të bëhet ndërmarrja private më konkurruese vendase e specializuar në prodhimin e pllakave të mbështjellura me çelik inox të mbështjellë me ftohje.

20170504104954897


Koha e postimit: Prill-17-2021